Terugbetaling teveel opgenomen verlof

Na de beËindiging van het dienstverband van een werknemer stuurde de werkgever hem een eindafrekening.

Lees meer

Terugbetaling teveel opgenomen verlof

2 juni 2022

Na de beëindiging van het dienstverband van een werknemer stuurde de werkgever hem een eindafrekening. Die resulteerde in een terug te betalen bedrag van € 385 omdat de werknemer 25 verlofuren te veel had opgenomen. De werknemer gaf geen gehoor aan het verzoek van de werkgever om dit bedrag binnen 30 dagen over te maken. Ook na een aanmaning heeft de werknemer niet betaald.

De kantonrechter heeft de werknemer veroordeeld tot betaling van dit bedrag, vermeerderd met de wettelijke rente en buitengerechtelijke incassokosten.

Het verweer van de werknemer was dat de vordering moest worden afgewezen omdat de werkgever zich niet had gehouden aan de afspraak om de te veel opgenomen verlofuren te verrekenen met het salaris over september 2020. Het feit dat de werkgever zich niet aan die afspraak heeft gehouden, doet aan de terugbetalingsverplichting van de werknemer niet af. Dat de werknemer per saldo te veel aan loon heeft ontvangen was niet in geschil.

Bron: Rechtbank Noord-Holland | jurisprudentie | ECLINLRBNHO20223540, 9559732 \ CV EXPL 21-7891 | 19-04-2022

Het laatste nieuws

Hoge Raad verruimt mogelijkheid om belastingschuld aan te vechten

18 juni 2026

Een adviseur begeleidt de sanering van een groep vennootschappen. De vennootschappen gaan failliet. De

Lees meer

Crypto-investering op naam dga niet aftrekbaar bij bv

18 juni 2026

Een dga sluit een overeenkomst voor de aankoop van cryptotokens. De bv maakt het aankoopbedrag van €

Lees meer

Beneficiaire aanvaarding beschermt niet tegen erfbelasting

18 juni 2026

Een vrouw overlijdt in 2022 en laat een testament na uit 1986. Daarin benoemt zij haar echtgenoot en

Lees meer

Voorlopige inhoud Belastingplan 2027

18 juni 2026

De voorlopige inhoud van het Belastingplan 2027-pakket geeft een eerste blik op de aanstaande

Lees meer