Optimaliseer uw giftenaftrek

De giften, die u doet aan het algemeen nut beogende instellingen en aan steunstichtingen SBBI, zijn

Lees meer

Optimaliseer uw giftenaftrek

15 november 2018

De giften, die u doet aan het algemeen nut beogende instellingen en aan steunstichtingen SBBI, zijn aftrekbaar voor de inkomstenbelasting. Het totaal van de giften moet de aftrekdrempel van 1% van het verzamelinkomen van u en uw fiscale partner samen overschrijden. De drempel bedraagt minimaal € 60. De totale aftrek bedraagt maximaal 10% van het gezamenlijke verzamelinkomen. Omdat de aftrekdrempel beperkend werkt kan het raadzaam zijn uw geplande giften voor twee jaar te bundelen en in één jaar te doen.

Als u van plan bent gedurende een reeks van jaren grotere giften te doen aan dezelfde instelling, is het voordeliger om dit te doen in de vorm van een periodieke uitkering. De aftrekdrempel geldt namelijk niet voor periodieke giften met een looptijd van ten minste vijf jaar. Wel moet er een schenkingsakte zijn opgemaakt.

Giften aan culturele instellingen
Doet u aftrekbare giften aan culturele instellingen, dan geldt een vermenigvuldigingsfactor. Daardoor valt de aftrekpost groter uit. De aftrekpost is gelijk aan de gift, vermenigvuldigd met 1,25.

Bron: Overig | publicatie | 15-11-2018

Het laatste nieuws

Zelfstandig ondernemer of toch resultaatgenieter?

13 maart 2025

Een belastingplichtige voert drie activiteiten uit: boekhouden, kavelhandel en loodgieterswerk in

Lees meer

Saldomethode lijfrente: Wie stelt moet bewijzen

13 maart 2025

Een belastingplichtige koopt in 2020 zijn lijfrenteverzekering af voor een bedrag van € 2.765. De

Lees meer

Btw ook verschuldigd bij no show

13 maart 2025

Een internetveiling en de inspecteur worden het niet eens over de verschuldigdheid van omzetbelasting bij

Lees meer

Afwaarderen forse rekening-courantschuld is winstuitdeling

13 maart 2025

Een directeur-grootaandeelhouder (dga) kampt met een forse rekening-courantschuld aan zijn eigen bv van

Lees meer