Subsidieregeling emissieloze bedrijfsauto’s

De staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat heeft een subsidieregeling voor de aanschaf van

Lees meer

Subsidieregeling emissieloze bedrijfsauto’s

25 februari 2021

De staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat heeft een subsidieregeling voor de aanschaf van emissieloze bedrijfsauto’s gepubliceerd. Vanaf 15 maart 2021 is het mogelijk voor ondernemers en non-profitinstellingen om maximaal € 5.000 subsidie te krijgen bij de aanschaf van een nieuwe bedrijfsauto. De regeling ziet op bedrijfsauto’s met voertuigclassificatie N1 (totaal toelaatbare massa tot 3.500 kg) of N2 (3.500 tot 4.250 kg). De subsidie bedraagt 10% van de netto catalogusprijs resp. de verkoopprijs.

Voor de subsidie gelden de volgende voorwaarden:

  • op het moment van de subsidieaanvraag is de aanvrager nog geen onherroepelijke verplichtingen aangegaan en is de bedrijfsauto nog niet tenaamgesteld;
  • de overeenkomst is niet eerder gesloten dan op 1 januari 2021;
  • de netto catalogusprijs (N1) of de verkoopprijs (N2) bedraagt € 20.000 of meer;
  • de auto mag geen loodbatterijen gebruiken voor de aandrijving; en
  • de actieradius bedraagt minimaal 100 km.

De subsidieontvanger is verplicht om de bedrijfsauto waarvoor subsidie is verleend gedurende drie jaar op zijn naam gesteld te houden. De regeling vervalt met ingang van 15 maart 2026.

Bron: Overig | besluit | IENW/BSK-2021/27507, Stcrt. 2021, 6707 | 08-02-2021

Het laatste nieuws

Opgebouwde verlofdagen in het buitenland tellen mee bij voorkoming dubbele belasting

12 juni 2025

Een werknemer in de scheepvaart gaat in beroep bij de rechter tegen de Belastingdienst over voorkoming

Lees meer

Geen belastingrente bij afzonderlijk verzoek belastingkorting

12 juni 2025

Een ondernemer vraagt rentevergoeding van de Belastingdienst, omdat haar belastingteruggave te laat komt.

Lees meer

Belastingdienst is niet verplicht jaarlijks papieren aangiftebiljet toe te sturen

12 juni 2025

Een belastingplichtige weigert digitaal aangifte te doen vanwege privacybezwaren. Hij vindt dat de

Lees meer

Voordeel optie is uitdeling aan dga door te hoge huur bv

12 juni 2025

Een dga is aandeelhouder en bestuurder van twee bv’s. Een van deze bv’s verhuurt een pand aan de andere

Lees meer